Czy warto zdecydować się na bezdotykowy dozownik do mydła?

Utrzymanie właściwego poziomu higieny w domu należy do bardzo istotnych kwestii. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup bezdotykowego dozownika do mydła zamiast standardowych rozwiązań. Czy warto zdecydować się na podajnik tego typu i jakie korzyści przynosi jego zastosowanie w domu?

W przypadku standardowego mydła w kostce przeniesienie drobnoustrojów na jego powierzchnię jest bardzo częste. Podobnie może zdarzyć się w sytuacji, gdy używa się zwykłego podajnika. Szczególnie niebezpieczne jest przeniesienie bakterii i wirusów po przyjściu do domu. Tak się dzieje między innymi z bakterią gronkowca. Bakterie pozostałe na podajniku mogą osiąść na dłoniach następnej osoby, która niezbyt dokładnie umyje ręce. Trzeba bowiem pamiętać, że nie każde mydło ma w swoim składzie formułę antybakteryjną, często posiada jedynie składniki usuwające powierzchniowy brud.

W przypadku bezdotykowego podajnika przeniesienie drobnoustrojów jest praktycznie niemożliwe. Dlatego bezdotykowy dozownik do mydła to bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy w domu znajdują się małe dzieci.

Leave a Comment